postheadericon Sztuczne ozdoby do wazonu

Żeby urozmaicić kompozycję, jaką układamy w wysokim lub niskim wazonie można zastosować różne ozdoby.  Zwykle przychodzą tu na myśl ozdobne liście i trawy, jednak istnieją też sztuczne elementy, które sprawią, że dekoracja florystyczna będzie wyglądać wyjątkowo interesująco.

Na pewno ciekawą ozdobą mogą być kolorowe kuleczki hydrożelu. Kiedy zostaną one włożone do wody, to wchłaniają ją i magazynują. W związku z tym można stosować je zarówno do kwiatów ciętych, jak i doniczkowych. Kiedy układamy w wazonie bukiet z ciętych kwiatów, to kuleczki hydrożelu ułatwiają nam to, bo kwiaty i rośliny łatwo mogą być pozostawione w określonej pozycji. Żeby efekt ozdobny był wyraźny trzeba oczywiście użyć przeźroczystego wazonu. Podobnie jest jeśli układamy w wazonie kamyki, piasek, pióra czy muszelki. Można nimi obłożyć doniczkę czy naczynko z ciętymi kwiatami. Ewentualnie stworzyć kompozycję z suchych kwiatów, liści i traw, która nie potrzebuje wody. galazki-do-wazonuWtedy ładnie będzie wyglądała również w szklanym wazonie wypełnionym kasztanami, żołędziami lub orzechami. Natomiast jeśli chodzi o trwałe i robiące wrażenie dekoracje w wazonach, to na pewno można wymienić tutaj gałązki ozdobne, szczególnie wierzbę. Jeśli umieści się na niej małe lampki, to mamy gotowy świecący stroik bożonarodzeniowy.

Samodzielne wykonanie całej kompozycji ze sztucznych elementów do wazonu również nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy dobry pomysł. Można na przykład ułożyć w nim kilka kamieni i gałązek, a na wszystkim postawić świeczkę przewiązaną wstążeczką lub sznurkiem. Istnieje wiele możliwości, trzeba tylko uruchomić wyobraźnię. Oczywiście można też w ogóle zrobić bukiet ze sztucznych kwiatów. Jest to pomysł wykorzystywany szczególnie chętnie, kiedy idzie się na cmentarz. Możliwość wstawienia sztucznej wiązanki do wazonu nagrobnego powoduje, że jest się spokojnym o to, iż grób nie będzie wyglądał po kilku dniach na zaniedbany. Natomiast w domu nie lubimy raczej sztucznych kwiatów. Ozdoby, które mogą urozmaicić bukiet z żywych kwiatów to zupełnie co innego. Na pewno warto je stosować.